Uroczystość Trzech Króli – dzień pamięci o misjach. Przeczytaj życzenia z Kuby!

W uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godzinie: 8.30, 10.00, 11.30 i 18.30. Na Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy. Wodę święconą możemy otrzymać w zakrystii.

W Święto Objawienia Pańskiego, podobnie jak w roku ubiegłym przejdzie ulicami Głogowa orszak Trzech Mędrców. Orszak gromadzi się o godz. 13.30 na Placu Tysiąclecia. Tam będą przedstawione jasełka i o godz. 14.00 przejdzie do sceny przy Ratuszu. Pod ratuszem będzie odegrana II część jasełek. Prosimy, aby przebrać się za: pasterzy, aniołów, królów. Prosimy zabrać ze sobą korony.Liczymy na Waszą obecność! Kto może zrobić ciasto, to proszę aby zanieść w miejsce gdzie będą wydawane ciepłe napoje.

Uroczystość Objawienie Pańskiego to także nasza pamięć, modlitwa i ofiary na rzecz misji. Otrzymaliśmy życzenia od ks. Witolda i jego wspólnoty z Kuby. Poniżej zamieszczamy życzenia z Kuby:

Drodzy nasi bracia i siostry!

W duchu Bożego Narodzenia, pragniemy w imieniu całej naszej  parafii  w Guisie  i grupy  św. Józefa  życzyć Wam, aby narodziny  Dzieciątka Jezus obdarzyły miłością, pokojem, radością i były błogosławieństwem dla Waszych rodzin, domów i parafii. Zachowujemy w pamięci i sercach wszystkie niezliczone piękne chwile, których doświadczyliśmy od Was podczas naszego pobytu w Polsce. Tyle dobra, miłości i gościnności nam daliście, że czuliśmy się jak we własnym domu. Mogliśmy zwiedzić Wasz piękny kraj, spotkać wiele osób oraz zobaczyć Waszą kulturę, tak bardzo różną od naszej, ale zarazem tak chwytającą za serce, że nas oczarowała i chcielibyśmy  przeszczepić ją również do naszego kraju. Dziękujemy bardzo za wszelkie dobro. Niech Bóg Wam błogosławi, niech pomnaża wszelkie Wasze dobro i daje moc ducha. Zapewniamy, że codziennie modlimy się za Was i, prosimy, nie zapominajcie o nas w modlitwie. Ściskamy Was mocno, tak po kubańsku, z wielką radością i życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu łask w Nowym Roku 2017.

Grupa św. Józefa z Guisy z ks. Witoldem

 

 

 

 

Opublikowano